Літнє оздоровлення в ДНЗ №1 «Дружба»

Організація літнього оздоровлення та відпочинку має велике значення для відновлення сил, поліпшення стану здоров’я дітей. В 2012 році в дошкільному закладі оздоровлюється понад 100 дітей.
Серед основних критеріїв оздоровлення дітей – гнучкий режим з максимальним перебуванням дітей на свіжому повітрі за сонячної погоди, при цьому педагоги дотримуються принципу дозованого перебування на сонці.
В комплексі з повітряними та сонячними ваннами проводяться водні процедури: обмивання обличчя, рук по лікті, обливання та миття ніг.
Важливого значення надається активному відпочинку. Рольові, спортивні ігри, різноманітні естафети, конкурси , свята та розваги – для дитячого організму тільки на користь.

У літній час значна увага приділяється проведенню на свіжому повітрі ігор з піском, водою.

Свіже повітря та різноманітна діяльність сприяють підвищенню апетиту. Адміністрація дошкільного закладу дбає про повноцінне харчування, у щоденний раціон входять свіжі овочі, зелень та соки. Постійно слідкуємо за питним режимом.
Проведення літнього оздоровлення передбачає розв’язання навчально – виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей.
Ранковий прийом дітей вихователі проводять на вулиці. В цей період проводяться бесіди , індивідуальна робота з дітьми, спостереження за об’єктами і явищами довкілля, дидактичні, рухливі ігри (малої і середньої рухливості), трудові доручення, різноманітна самостійна діяльність. Після сніданку з дітьми проводиться організована навчально-пізнавальна діяльність у формі фронтальних, підгрупових, занять з різного спрямування: фізичного, пізнавального, мовленнєвого, художньо-естетичного.

Вихователями організовується праця дітей на ігрових майданчиках, квітнику, городі по догляду за рослинами.
При організації життєдіяльності дітей у першу і другу половину дня передбачається також показ вистав у ляльковому, настільному, інших видах театру; дитячі концерти тощо.

У літній період значна увага приділяється проведенню освітньої роботи з безпеки життєдіяльності дітей, правил дорожнього руху, поведінки на вулиці, у транспорті, безпечної поведінки під час відпочинку на сонці, воді, у лісі і т.п.

Літня пора сприяє активнішому контакту з природою через екскурсії, спостереження, дослідницько – пошукову роботу, проведенню народних ігор

Кiлькiсть переглядiв: 242

Коментарi